kontakt strona główna

oferta

Okucia do mebli tapicerowanych – oferta producenta okuć MIRMAT

Zapraszamy Państwa do zapoznania się a naszą ofertą okuć meblowych. Wszystkie prezentowane elementy meblowe zaprojektowane są z nadzwyczajną starannością, wykonane ze sprawdzonych materiałów oraz wielokrotnie testowane przez dział kontroli jakości. Gwarantują niezawodną i wieloletnią pracę. Mechanizmy główne, podnośniki tapicerskie zwane często automatami i służące do rozkładania tapczanów czy wersalek oraz podpórki wykonane są estetycznie dzięki zastosowaniu powłok galwanicznych (cynkowaniu) lub malowaniu proszkowemu. Rolki do mebli, w różnych wymiarach i konfiguracjach: kątowe, poziome i pionowe zapewnią niezawodną pracę mechanizmu poszczególnych mebli. Szeroki wybór zaczepów, zaczepów do wózków i złączy uzupełnia nasz asortyment i pozwala na produkcję dowolnego mebla tapicerskiego. Dla ułatwienia klientów oferujemy również gotowe komplety okuć meblowych przygotowanych w trzech wariantach. Bardzo chętnie współpracujemy z producentami mebli tapicerskich, z fabrykami i rzemieślnikami w całym kraju. Jeżeli nie znajdziecie Państwo w ofercie potrzebnego elementu, to nasza firma jest w stanie wykonać taki na indywidualne zmówienie. Zapraszamy do współpracy z naszym działem projektowym.

Malarnia proszkowa w Tarnowskich Górach

Malowanie proszkowe to nowoczesna technika nakładania powłok lakierniczych wykorzystująca siły elektrostatyczne. W tej technice nie stosuje się rozpuszczalników, dzięki czemu proces nie jest kłopotliwy dla środowiska. W przypadku malowania proszkowego powłoka lakiernicza jest grubsza od tradycyjnej, maskuje wszelkie niedociągnięcia powstałe podczas obróbki materiału i jednocześnie stanowi doskonale zabezpieczenie antykorozyjne. Malowaniu proszkowemu można poddawać różne elementy, zarówno małe, jak i duże – wykonane z aluminium, stali, cynku. Mogą być to np. felgi aluminiowe i stalowe, bramy, ogrodzenia czy różnego rodzaju konstrukcje stalowe. Malowanie proszkowe bywa poprzedzone takimi czynnościami jak mycie, piaskowanie czy pasywacja bezchromowa. Przy realizacji wszystkich usług w naszej malarni proszkowej przestrzegamy najwyższych standardów jakości, by zapewnić naszym Klientom poziom usług, którego oczekują. Nowocześnie wyposażony park maszynowy naszej malarni proszkowej pozwala na terminową i profesjonalną realizację Państwa zleceń. Również nasze bogate doświadczenie w świadczeniu usług malowania proszkowego przekłada się na satysfakcję Klientów z poziomu naszych usług. Wykonujemy zlecenia zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.

Cynkowanie galwaniczne – elektrolityczne

Cynkowanie galwaniczne, czyli nakładanie powłok galwanicznych, może stanowić dość ciekawą alternatywę dla usługi malowania proszkowego. Głównym efektem galwanizacji jest zabezpieczenie antykorozyjne przedmiotów oraz ich estetyczny wygląd. Nałożenie warstwy cynku sprawia, że dane artykuły są znacznie bardziej odporne na rdzę i inne czynniki degradacyjne. Proces cynkowania galwanicznego bywa też określany jako tzw. cynkowanie elektrolityczne, ponieważ w jego trakcie zachodzi proces elektrolizy, z napięciem generowanym przez prąd elektryczny. Sam cynk jest osadzany na przedmiot w odpowiednio przygotowanej kąpieli roztworów. Przed poddaniem metalu usłudze galwanizacji, jego powierzchnia jest uważnie odtłuszczana i poddawana trawieniu, dzięki czemu usunięta zostaje wszelka korozja. Cynkowanie galwaniczne może przebiegać w parze z barwieniem powłoki – np. na kolor czarny. Jest to najpopularniejsza barwa, stosowana m.in. w branży budowlanej. Sprawdza się też w przypadku ocynkowania przęseł ogrodzeniowych czy elementów wyposażenia wnętrz. Inne chętnie wybierane przez Klientów kolory to żółty i oliwkowy.

Cynkowanie elektrolityczne sprawia, że na warstwie cynku uszlachetnionych wyrobów nie pojawiają się żadne nierówności, dzięki czemu całość prezentuje się niezwykle estetycznie. Warto wiedzieć, że im grubsza warstwa cynku, tym lepsze zabezpieczenie przedmiotu przed korozją – często na wiele lat. Cynkowanie galwaniczne wykorzystywane jest w różnych gałęziach przemysłu, w tym we wspomnianym już budownictwie, motoryzacji, elektronice, lotnictwie, ogrodnictwie oraz przy produkcji sprzętów RTV i AGD. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej cynkowni w Tarnowskich Górach. Jako specjaliści, doświadczeni w procesach cynkowania elektrolitycznego, z przyjemnością przyjmiemy Państwa zlecenie i postaramy się je zrealizować w możliwie najszybszym terminie, z troską o ogólną jakość realizacji. Wystarczy się z nami skontaktować w celu ustalenia szczegółów.

Przejdź do galerii